Movember czyli listopad miesiącem troski o zdrowie mężczyzn.

16 dentobusów niebawem pojawi się w polskich miastach

Autor: , dodany 28 października 2017r.

Przetarg rozpisany przez Zakład Zamówień Publicznych działający przy Ministerstwie Zdrowia wygrała firma Zeszuta Sp. z o.o. z Radomia.

Podmiot jest dostawcą miedzy innymi karetek systemu, samochodów transportu osób niepełnosprawnych oraz samochodów służb między innymi Biura Ochrony Rządu, Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej.

Poza karetkami na ulicach można spotkać pojazdy Mercedesa do poboru krwi oraz mobilne punkty radiologiczne i mammograficzne z radomskiej firmy.

W ramach umowy do każdego miasta wojewódzkiego w kraju dostarczony zostanie dentobus czyli specjalnie przygotowany autobus, w którym świadczone będą usługi stomatologiczne.

Pojazdy są jednym z rozwiązań mających zwiększyć dostęp dzieci i młodzieży do opieki dentystycznej. Autobusy, w których pracować będą dentyści, higienistki oraz pomoce dentystyczne będą stawać przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, w okolicach placówek oświatowych.

Do konkursu stanęły cztery podmioty. Projekt zakupów oraz środki na jego sfinansowanie pochodzą ze spec ustawy dofinansowującej zakup sprzętu medycznego, z budżetu państwa. Każdy „dentobus” będzie kosztował niespełna 1,5 miliona złotych.

Podziel się ze znajomymi

Karolina Kowalska

Podziel się opinią

pozostałe nasze serwisy

Sport to zdrowie i energia.  IdeaSport to nasza propozycja dla aktywnych: nauka pływania dla początkujących i zaawansowanych, fizjoterapia i dogoterapia.

Co w świecie innowacji i nowoczesnych technologii piszczy, co można z tego wyciągnąć i jakie wynikają z tego
zagrożenia dla człowieka.
Telekomunikacja fachowo i bezkompromisowo.
Obiektywnie i bez cenzury!
Serwis w przygotowaniu

Motomaniacy o pojazdach na kołach i kółkach!
KLASYCZNE, stare i nowe, diesle, benzynowe i hybrydy, na dwóch i czterech kołach.
Serwis w przygotowaniu