Warning: Use of undefined constant script_loader_tag_handle - assumed 'script_loader_tag_handle' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/grupaidea/domains/ideanazdrowie.com/public_html/wp-content/plugins/pixabay-images-gallery/pixabay-images-gallery.php on line 30
Rumianek sposobem na skołatane nerwy - Idea na zdrowie | Idea Group

Movember czyli listopad miesiącem troski o zdrowie mężczyzn.

Rumianek sposobem na skołatane nerwy

Autor: , dodany 16 października 2017r.

Z cyklu: Leki z Babcinej apteki 😊
czyli co nasze Babcie od lat powtarzały trafia do laboratoriów i poddawane jest w wątpliwość.

Kolejny raz bezskutecznie!

W opublikowanych w czasopiśmie Journal of Clinical Psychopharmacology badaniach potwierdzona została teza, że rumianek koi nerwy. Kuracja naparem z tego zioła sprawdzana była w badaniach klinicznych. Chory borykający się z lekkim lub średnio nasilonym zespołem lęku uogólnionego.

Standardowo, pacjentów podzielono na dwie grupy, z których jedna przyjmowała ekstrakt lub napar z rumianku, druga zaś placebo.

W grupie przyjmującej zioło typowe dokuczliwości, irytacja, poddenerwowanie, napady paniki i skrajny pesymizm, wyraźnie się zmniejszyły. W codziennych czynnościach „czyhające, nieuchronne nieszczęście” w niewiadomy sposób oddaliło się w czasie lub zniknęło z pola widzenia chorych.

Odkrycia rodem z medycyny naturalnej, szczególnie w przypadku zaburzeń psychicznych są niezwykle cenne. Osoby niewątpliwie cierpiące z powodu lęków i niepokoju często nie zgłaszają się po pomoc do lekarzy. Istnieje bowiem przekonanie, że sięgnięcie w takiej sytuacji po pomoc jest oznaką słabości, co absolutnie mija się z prawdą. Przewlekły lęk i stany paniczne wiążą się z licznymi powikłaniami w postaci między innymi zaburzeń somatycznych układu pokarmowego lub trwałymi zaburzeniami psychicznymi.

Często jednak takie osoby sięgają po wypróbowane przez babcie czy zasłyszane środki bez recepty. Dlatego warto podpowiedzieć im, że w stanach napięcia ulgę przynieść może rumianek. A pomoc lekarze nie jest niczym wstydliwym.

Podziel się ze znajomymi

Karolina Kowalska

Podziel się opinią