Warning: Use of undefined constant script_loader_tag_handle - assumed 'script_loader_tag_handle' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/grupaidea/domains/ideanazdrowie.com/public_html/wp-content/plugins/pixabay-images-gallery/pixabay-images-gallery.php on line 30
Grzyby: fakty i mity - Idea na zdrowie | Idea Group

Movember czyli listopad miesiącem troski o zdrowie mężczyzn.

Grzyby: fakty i mity

Autor: , dodany 6 czerwca 2018r.

Dla grzybiarzy mniej wprawionych przygotowaliśmy kilka zdań dotyczących legend leśnych. W nich zawarte są wskazówki na co zwracać uwagę podczas wypadu do lasu i poszukiwania dorodnych okazów.

Grzyby trujące mają ostry lub gorzki smak.

NIEPRAWDA: niektóre muchomory NIE mają smaku. Nie mają też zapachu i nie zmieniają barwy po przecięciu kapelusza. Po przecięciu większość jadalnych grzybów robi się niebieska. Ale i od tej zasady są wyjątki.

Srebrny sztuciec czernieje w potrawie z toksycznymi grzybami.

NIESTETY NIE! Za czernienie srebrzonych łyżek czy widelców odpowiadają związki siarki, które zawarte są między innymi w winie i wielu innych potrawach. Zdecydowanie nie są trujące ( w rozsądnych ilościach).

W kontakcie z solą niebezpieczne dla człowieka grzyby żółkną.

Większość świeżych, przekrojonych grzybów w kontakcie z NaCl czyli solą kuchenną zmienia kolor, ale nie jest to wykładnik ich przydatności do spożycia!

Nie zabierajmy grzybów trujących czy wątpliwych z lasu! Mimo, że dla człowieka są bardzo szkodliwe, dla mieszkańców lasu stanowią spory przysmak.

Pełnych koszy i smacznych potraw!!

 

Podziel się ze znajomymi

Karolina Kowalska

Podziel się opinią