Warning: Use of undefined constant script_loader_tag_handle - assumed 'script_loader_tag_handle' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/grupaidea/domains/ideanazdrowie.com/public_html/wp-content/plugins/pixabay-images-gallery/pixabay-images-gallery.php on line 30
Lekarze rezydenci na głodzie - Idea na zdrowie | Idea Group

Movember czyli listopad miesiącem troski o zdrowie mężczyzn.

Lekarze rezydenci na głodzie

Autor: , dodany 1 października 2017r.

2 października lekarze rezydenci rozpoczną strajk głodowy. Niestety, mimo licznych prób nie udało się uzyskać porozumienia z rządem w kwestii wynagrodzeń dla medyków w trakcie specjalizacji w szpitalach państwowych. Ministerstwo Zdrowia faktycznie nigdy do rozmów nie przystąpiło.

– Z wielkim żalem stwierdzamy, że wyczerpaliśmy możliwości dialogu z rządem – napisali przedstawiciele Porozumienia Rezydentów OZZL.

„Codziennie obserwujemy postępującą zapaść, niedofinansowanie i niewydolność systemu ochrony zdrowia. Praca na kilku etatach ponad siły – to nasza codzienność. Z tym większą nadzieją przyjmowaliśmy zapewnienia Pani Premier, która w swoim expose twierdziła, że rząd docenia pracę lekarzy, że lekarze powinni być wysoko wynagradzani. Niestety, za tymi słowami nie poszły czyny, a sytuacja młodych lekarzy w Polsce cały czas się pogarsza” – pisze w komunikacie Porozumienie Rezydentów OZZL.

Mimo prób, dialogu w zasadzie nie było

Młodzi lekarze podkreślają, że wyczerpali już możliwości dialogu z rządem, a dialogu z ministerstwem zdrowia nigdy nie było. „(…) Ministerstwo konsekwentnie ignorowało przedstawiane przez nas merytoryczne argumenty, żądając od nas ślepego przyjęcia swoich racji, a na spotkanie z Panią Premier czekamy bezskutecznie już ponad rok. Bezradni wobec pogarszającej się sytuacji w ochronie zdrowia oraz braku jakichkolwiek perspektyw na poprawę, zdecydowaliśmy się na organizację protestu głodowego, który rozpoczniemy 2.10.2017 roku – piszą młodzi lekarze z PR OZZL.

W komunikacie widnieje też informacja o ponownej prośbie spotkania z premier Beatą Szydło, wicepremierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem. Wiadomo o dodatkowych środkach przeznaczanych na służbę zdrowia z rezerw. Nie są to jednak pieniądze skierowane na wynagrodzenia, a na procedury i zabiegi, zdaniem Ministerstwa deficytowe. 

Źródło: PR OZZL

Podziel się ze znajomymi

Karolina Kowalska

Podziel się opinią