Warning: Use of undefined constant script_loader_tag_handle - assumed 'script_loader_tag_handle' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/grupaidea/domains/ideanazdrowie.com/public_html/wp-content/plugins/pixabay-images-gallery/pixabay-images-gallery.php on line 30
Obojętni wobec HIV - Idea na zdrowie | Idea Group

Movember czyli listopad miesiącem troski o zdrowie mężczyzn.

Obojętni wobec HIV

Autor: , dodany 1 grudnia 2017r.

Centres for Disease Control and Prevention (CDC), z okazji Międzynarodowego Dnia AIDS, przedstawiło informację dotyczące zachowań seksualnych amerykanów oraz ich podejścia do badań wykrywających wirusa w organizmie.

Przeprowadzone badania miały sprawdzić w których grupach wiekowych najchętniej, a w których najrzadziej wykonywano testy w kierunku HIV.

W ramach programu National Survey of Family Growth, prowadzonego w latach 2011-2015, wyłoniono 11300 kobiet i 9321 mężczyzn. Każdy z uczestników, w chwili badania, miał od 15 do 45 lat.

Wśród kryteriów zwiększonego ryzyka zakażenia zapisano: kontakty seksualne podejmowane za wynagrodzeniem, seks z nosicielem i/lub osobą przyjmującą narkotyki dożylne, męskie kontakty seksualne, pięciu lub więcej partnerów płci przeciwnej w ciągu poprzedzających 1 miesięcy oraz kontakty seksualne kobiet z mężczyznami uprawiającymi seks z innymi mężczyznami.

38,8 procent kobiet obarczonych podwyższonym ryzykiem nigdy nie miało wykonanego badania. Równocześnie 53,8 proc. mężczyzn nie poddało się analizie. Wśród najmłodszej grupy wiekowej, osób pomiędzy 15 a 24 rokiem życia odsetek ten wynosił 63,9 proc. u kobiet i aż 73,7 proc. u mężczyzn.

Większość niebadających się pytanych (72 procent) uważa, że ich kontakt z wirusem był bardzo mało prawdopodobny. Aż 27 procent osób przekonywało o swojej niewiedzy co do możliwości badania.

Warto zauważyć, że w badaniach CDC częściej badały się kobiety o niepełnym średnim wykształceniu, niż panie z dyplomem szkoły wyższej. Odwrotnie sytuacja wygląda wśród mężczyzn. Absolwenci uniwersytetów badają się statystycznie dwukrotnie częściej niż ich rówieśnicy, którzy wcześniej skończyli edukację.

Na całym świecie żyje około 36,7 mln nosicieli wirusa HIV. Ponad 170 tysięcy nie jest świadoma swojej choroby. To właśnie osoby nie zdiagnozowane odpowiedzialne są za co trzecie nowe zakażenie na świecie.

Światowy Dzień  Walki z AIDS powołany został z inicjatywy WHO i obchodzony jest od 1988 roku, rokrocznie 1 grudnia.

Źródła: CDC / CNN News

Podziel się ze znajomymi

RedMed

Napisz do autora: redakcja@ideanazdrowie.com

Podziel się opinią