Warning: Use of undefined constant script_loader_tag_handle - assumed 'script_loader_tag_handle' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/grupaidea/domains/ideanazdrowie.com/public_html/wp-content/plugins/pixabay-images-gallery/pixabay-images-gallery.php on line 30
Klin-Kler szkodliwy dla zdrowia

Movember czyli listopad miesiącem troski o zdrowie mężczyzn.

Ołów i rtęć w suplemencie, czyli uwaga na Klin-Kler

Autor: , dodany 4 września 2017r.

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed preparatem KLIN-KLER. Sprzedawany w opakowaniach po 40 kapsułek 300 gramowych specyfik zawiera bardzo wysokie stężenia toksycznych dla człowieka ołowiu i rtęci.

Przeprowadzone w laboratorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej analizy oznaczające poziom substancji zostały zaopiniowane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny jako mogące narazić spożywającego je człowieka na przekroczenie wartości toksycznych wyżej wymienionych związków.

Co powoduje ołów

Ołów jest kumulującym się w organizmie związkiem wnikającym przede wszystkim do komórek krwi, sukcesywnie zaburzając ich funkcję i niszcząc je. Prowadzi to między innymi do zaburzeń w przepływie naczyniowym i zaburzeniach w produkcji krwi. W konsekwencji powoduje nadciśnienie, neuropatię i zaburzenia mózgowe. Objawami zatrucia są np. permanentne zmęczenie, porażenie mięśni, kolka czy szara obwódka dookoła zębów. W badaniu moczu pojawiają się białkomocz i krwinkomocz. W ramach leczenia podawane są wysokie dawki witamin B1 i B12.

Na co szkodzi rtęć

Rtęć uszkadza błony biologiczne i wnika między innymi do komórek krwi, układu nerwowego czy nerek uszkadzając je. Przenika również przez łożysko do płodu. Objawami zatrucia rtęcią są metaliczne pieczenie w przełyku ślinotok, krwawa biegunka wynikająca z martwicy śluzowej jelit i  uszkodzenia ich błon komórkowych. Pierwsze objawy są bardzo niespecyficzne: ból głowy, mięśni i osłabienie. W dalszej perspektywie dochodzi do trwałego uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego.

W przypadku zaobserwowania u spożywający suplement powyższych objawów, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Niebezpieczny dla zdrowia produkt pochodzi z Wielkiej Brytanii, a jego producentem jest Ekong International (UK) z Londynu. Suplementy można zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć.

Podziel się ze znajomymi

Karolina Kowalska

Podziel się opinią