Warning: Use of undefined constant script_loader_tag_handle - assumed 'script_loader_tag_handle' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/grupaidea/domains/ideanazdrowie.com/public_html/wp-content/plugins/pixabay-images-gallery/pixabay-images-gallery.php on line 30
Otyłość dzieci zależy od aktywności ciężarnych - Idea na zdrowie | Idea Group

Movember czyli listopad miesiącem troski o zdrowie mężczyzn.

Otyłość dzieci zależy od aktywności ciężarnych

Autor: , dodany 10 sierpnia 2017r.

Naukowcy z Nowej Zelandii i USA przekonują, ze aktywność fizyczna kobiety w ciąży w dużym stopniu zmniejsza ryzyko późniejszego rozwoju otyłości u jej potomstwa.
Życie wewnątrzmaciczne jest w dużym stopniu zależne od aktywności, żywienia i stanu psycho-fizycznego matki.
Otyłe kobiety zdecydowanie częściej rodzą ciężkie dzieci w porównaniu do będących w tym samym wieku i mających analogiczne parametry, takie jak ciśnienie tętnicze, poziom glukozy czy hormonów, panie mające prawidłową wagę. Masa urodzeniowa noworodka, a precyzyjnie rzecz biorą wskaźnik masy ciała czyli masa podzielona przez kwadrat wzrostu, jest wykładnikiem obciążenia ryzykiem nadwagi i otyłości życiu.
Analizowany był stan zdrowia 84 ciężarnych, z których połowa regularnie ćwiczyła na rowerku stacjonarnym, przez maksymalnie 40 minut, pięć razy w tygodniu przy minimalnym obciążeniu i 70 procentowym tempie. Kobiety swoją aktywność prowadziły do 36 tygodnia ciąży.
Potomstwo grupy aktywnej było średnio o 143 gramy lżejsze niż dzieci kobiet nie uprawiających żadnego sportu. Nie było różnicy w długości ciała, ograniczona została jedynie ilość tkanki tłuszczowej dziecka, a co za tym idzie wskaźnik masy ciała był u nich korzystniejszy.
Aktywność była korzystna również dla przyszłych matek, których metabolizm glukozy nie był zaburzony. Wahania takie mogą grozić niedożywieniem płodu.Informacje z Uniwersytetu w Auckland i Uniwersytetu Północnej Arizony opublikowane zostały w Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.

 

 

Podziel się ze znajomymi

Karolina Kowalska

Podziel się opinią