Warning: Use of undefined constant script_loader_tag_handle - assumed 'script_loader_tag_handle' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/grupaidea/domains/ideanazdrowie.com/public_html/wp-content/plugins/pixabay-images-gallery/pixabay-images-gallery.php on line 30
Palenie „zioła” a uciechy fizyczne - Idea na zdrowie | Idea Group

Movember czyli listopad miesiącem troski o zdrowie mężczyzn.

Palenie „zioła” a uciechy fizyczne

Autor: , dodany 2 listopada 2017r.

Miłośnicy marihuany częściej niż pozostała część społeczeństwa oddają się fizycznym uciechom. Wynika to przede wszystkim z odblokowania, przez zawarte w konopiach związku, naturalnych bądź wyuczonych zachowań seksualnych. 

Sponsorowane przez Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) badania prowadzone były przez naukowców ze Stanford University School of Medicine. Analizowane były osoby sporadycznie (nie stanowiąc nałogu) palące marihuanę i częstość odbywania przez nie stosunków seksualnych.

Na podstawie rejestru National Survey of Family Growth z lat 2002-2015 przeanalizowano 50 tysięcy Amerykanów. Retrospekcją objęto osoby heteroseksualne pomiędzy 25 a 45 rokiem życia.

Palące „maryśkę” kobiety odbyły średnio 7,1 stosunków w ciągu 28 dni, podczas gdy panie nie korzystające z używek miały średnio 6 aktów seksualnych w tym samym czasie. Mężczyźni korzystający z marihuany mieli średnio 6,9 stosunki w cztery tygodnie. Ci, którzy nie chwytają za skręta uprawiali seks 5,6 razy na przestrzeni 28 dni.

Oznacza to, że osoby rekreacyjnie stosujące marihuanę uprawiają seks 20 proc. częściej niż osoby, które z tej używki nie korzystają.

Autor analizy, urolog profesor Michael Eisenberg w komentarzu do opublikowanych badań zanegował panującą powszechnie opinię, że pary sięgają po „zioło” po stosunku. Z danych wynika, że jest dokładnie odwrotnie. To wypalenie skręta zwiększa aktywność seksualną.

Prawidłowość ta dotyczy wszystkich badanych grup. Bez znaczenia jest wiek, rasa, wykształcenie dochody, wyznawana religia, stan zdrowia czy stan cywilny.

Jak podaje publikujący badania Journal of Sexual Medicine, poparcie społeczne dla rekreacyjnej marihuany osiągnęło w ostatnim czasie najwyższy poziom w historii. Za legalizacją konopii opowiada się już 64 procent dorosłych Amerykanów.

 

Podziel się ze znajomymi

Karolina Kowalska

Podziel się opinią