Warning: Use of undefined constant script_loader_tag_handle - assumed 'script_loader_tag_handle' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/grupaidea/domains/ideanazdrowie.com/public_html/wp-content/plugins/pixabay-images-gallery/pixabay-images-gallery.php on line 30
Prosecco na zdrowie! - Idea na zdrowie | Idea Group

Movember czyli listopad miesiącem troski o zdrowie mężczyzn.

Prosecco na zdrowie!

Autor: , dodany 2 września 2017r.

Nie od dziś wiadomo o korzystnym dla zdrowia wpływie okazjonalnego spożywania wytrawnego, czerwonego wina.

Naukowcy z University of Reading postanowili przeanalizować, jak na człowieka wpływa lekkie, białe wino musujące.
Okazuje się, że dobrej jakości wino musujące, pite w umiarkowanych ilościach, służy zdrowiu. Bąbelki wpływają przede wszystkim na układ sercowo-naczyniowy regulując ciśnienie tętnicze i częstość pracy serca. 

Jednym z najważniejszych składników jest prosta substancja chemiczna, czyli tlenek azotu, który znalazł zastosowanie w farmakologicznym zapobieganiu udarom i chorobie niedokrwiennej serca.  Poza tym, napoje gazowane zapobiegają chorobą ośrodkowego układu nerwowego takim jak Alzheimer czy demencja.
Profesor Jeremi Spencer z Reading University,  pod którego okiem prowadzone były badania, zwraca uwagę na składniki „pinot noit” i „pinot meunierm”, zawarte w winogronach, a stosowane do produkcji szampana. Po analizach przeprowadzonych przez brytyjski zespół wiadomo, że wpływają one ochronnie na mózg i zwiększają pamięć przestrzenną.

A zatem: szampan – na zdrowie!

Podziel się ze znajomymi

Karolina Kowalska

Podziel się opinią