Warning: Use of undefined constant script_loader_tag_handle - assumed 'script_loader_tag_handle' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/grupaidea/domains/ideanazdrowie.com/public_html/wp-content/plugins/pixabay-images-gallery/pixabay-images-gallery.php on line 30
Rodzisz? Jest świetna porodówka na Żwirki i Wigury w Warszawie

Movember czyli listopad miesiącem troski o zdrowie mężczyzn.

Rodzisz? Jest świetna porodówka na Żwirki

Autor: , dodany 13 września 2017r.

Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakt i jest nowa ogólnie dostępna porodówka. W ramach kontraktu najnowocześniejszy w Polsce szpital dziecięcy otworzy Klinikę Położnictwa i Perinatologii oraz Oddział Neonatologiczny. 

Porodówka dla wszystkich

Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny to placówka znajdująca się na ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie, pomiędzy rektoratem WUM a szpitalem przy ul. Banacha. Specjaliści tu zatrudnieni to przede wszystkim lekarze ze zlikwidowanych szpitali przy ul. Działdowskiej i Litewskiej.

Do Szpitala Pediatrycznego WUM do tej pory przyjmowane były ciężarne pacjentki w stanach nagłych. Od pierwszego października oddział otwarty będzie dla wszystkich kobiet w ciąży.

Profesor Mirosław Wielgoś, rektor WUM oraz krajowy konsultant w dziedzinie perinatologii, powiedział, że placówka ma dać komfort wszystkim kobietom, ale przede wszystkim tym, które spodziewają się dziecka wymagającego dalszej opieki poporodowej.

Więcej specjalistów

Na miejscu jest między innymi oddział chirurgii oraz możliwość leczenia wielospecjalistycznego. Kierownikiem Kliniki jest profesor Piotr Węgrzyn, specjalista ginekologii i położnictwa, perinatologii i genetyki klinicznej. W bieżącej kadencji prof. Węgrzyn jest prodziekanem Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM do spraw kierunku położnictwo.

źródło: WUM

Podziel się ze znajomymi

Karolina Kowalska

Podziel się opinią