Warning: Use of undefined constant script_loader_tag_handle - assumed 'script_loader_tag_handle' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/grupaidea/domains/ideanazdrowie.com/public_html/wp-content/plugins/pixabay-images-gallery/pixabay-images-gallery.php on line 30
Styczniowe dane na temat wydatków na reklamę leków - Idea na zdrowie | Idea Group

Movember czyli listopad miesiącem troski o zdrowie mężczyzn.

Styczniowe dane na temat wydatków na reklamę leków

Autor: , dodany 8 lutego 2018r.

Instytut Monitorowania Mediów zestawił wydatki na promowanie produktów i usług największych branż. Należą do nich handel, motoryzacja, finanse, telekomunikacja i farmacja. Ta ostatnia odpowiada za 51 proc. całkowitych nakładów reklamowych.

Największe środki rozdysponowane na media tradycyjne przeznaczone są na reklamę telewizyjną (około 67 proc. całej kwoty), następnie na radio, a jednie 9 proc. budżetów reklamowych firm promujących leki i suplementy trafia do gazet.

Wśród farmaceutyków najczęściej promowane były produkty mające wspomagać organizm w walce z infekcjami oraz wspierać dobrostan w postaci witamin i minerałów. Drugą grupę stanowią produkty mające pomóc w walce z przeziębieniem, które odpowiadają za 11 proc. reklam. Suplementy diety stanowią co 13 reklamę produktów.

Na pierwszym miejscu najczęściej promowanych produktów był Molekin D3, na którego promocje przeznaczone zostało ponad 8,2 mln złotych.

Drugi w zestawieniu był Ibuprom, którego reklama kosztowała około 7,75 mln złotych. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio preparaty Desmoxan (mający ułatwić walkę z uzależnieniem od nikotyny), Vitotal Herbapect. Reklama każdego z wyżej wymienionych produktów kosztował ponad 6 mln złotych.

Podziel się ze znajomymi

Karolina Kowalska

Podziel się opinią